Francuzi bez problema protiv Albanaca

U D grupi kvalifikacija za EURO 2012 u Poljskoj i Ukrajini večeras su odigrane tri utakmice...

Prvo je Bosna i Hercegovina razbila Luxemburg sa 5-0 i tako osigurala plasman u baraž, nakon toga su Rumunija i Bjelorusija podijelili bodove odigravši 2-2, a u trećoj utakmici je Francuska u Parizu rutinski savladala Albaniju sa 3-0.

Uprkos velikim problemima zbog povreda igrača Francuzi su ipak opravdali ulogu favorita i savladali Albance sa 3-0. Florent Malouda je u 11. minuti zabio prvi gol za Francuze, a u 38. minuti napadač Marseillea Loic Remy povisuje na 2-0.

U 67. minuti je rezervista Anthony Revelliere postavio konačnih 3-0 za izabranike Laurenta Blanca koji su kolo prije kraja zadržali prvo mjesto na tabeli sa bodom prednosti u odnosu a BiH koja u utorak dolazi u Pariz.

U utakmici koja nakon pobjede Bosne i Hercegovine nije imala nikakav rezultatski značaj Rumunija i Bjelorusija su odigrale neriješeno 2-2. Domaći su dva puta vodili golovima Adriana Mutua u 19. i 51. minuti, ali su se gosti golovima Kornilenka u 45. i Draguna u 82. minuti uspjeli vratiti