FK Željezničar u spektakularnoj utakmici sa mnogo šansi nije uspio pobijediti Zrinjski

0
R. R.

Nogometaši Željezničara remizirali su na Grbavici sa Zrinjskim (0:0) u susretu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Početni dio susreta donio je i prvi pogodak koji je postigao glavom Savić, ali je poništen zbog faula u napadu.

Veliku šansu u 20. minuti imao je Željezničar. Amoah je izašao sam na golmana, ali je šutirao direktno u njega.

U BKC-u održano Večer za Sidrana

Željezničar je nastavio da propušta zicere, a ovaj put je Haračić iz dobre pozicije pogodio sjajnog Marića.

Akutelni prvaci BiH su odgovorili sjajnoj igri Plavih, pa su u samo četiri minute napravili tri velike prilike.

Susret Željezničara i Zrinjskog

Bilbija je u 38. minuti šutirao sa vrha peterca, a njegov udarac je blokirao Radinović.

Mostarci su se zatim u 40. minuti našli u dvije sjajne prilike, ali je na kraju Krpić izbacio loptu sa gol linije.

Posljednju šansu u prvom poluvremenu imao je Željezničar.  Cocalić je iz peterca nakon kornera pogodio Savića, a loptu je uhvatio golman Marić.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:0.

Nastavak utakmice bio je potpuno drugačiji od prvog dijela. Obje ekipe su igrale čvrst nogomet i nije bilo izglednijih prilika pred golovima.

Plavi su u 59. minuti propustili nevjerovatnu priliku kada je Ovčina u petercu promašio prazan gol i ostavio svoju ekipu bez vodstva.

Nakon toga obje ekipe su igrale oprezno, pa samim time nije ni bilo šansi da se ugrozi gol.

Susret je na kraju završio neriješenim rezultatom 0:0.