FK Željezničar - HŠK Posušje remizirali na Grbavici: Zbog greške Bendera 'plavi' ostali bez pobjede

0

FK Željezničar i HŠK Posušje podijelili su bodove u okviru posljednjeg jesenjeg dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine, a utakmica je završila rezultatom 1:1.

U 35. minuti, baš kada su najvatreniji navijači Želje Manijaci priredili spektakl povodom njihovog rođendana, Armin Hodžić je pogodio za 1:0.

Prvo poluvrijeme je završilo minimalnim vodstvom 'plavog tima'.

Teška nesreća u centru Sarajeva, pričinjena velika materijalna šteta

Spektakularno: Manijaci "zapalili" Grbavicu, a Hodžić ih počastio golom

Međutim, u 50. minuti Toni Jović pogađa i vraća stvari na početak. Golman Bender se nekoliko sekundi poigravao i izgubio loptu na 30 metara od gola što je iskoristio Jović. Rezultat je 1:1.

U sudijskoj nadoknadi Luka Malić je dobio drugi žuti karton i tako Željezničar ostaje s 10 igrača na terenu.

Ovo je za Posušje prvog bod na Grbavici otkako je u Premijer ligi.

Za FK Željezničar su od prve minute igrali: Bender, Galić, Drina, Cocalić, Malić, Hodžić, Mekić, Amoah, Štilić, Subašić i Beganović.

Ovo je bio početni sastav HŠK Posušje: Kukić, Lučić, Pavlović, Krišto, Roca, Begić, Hanuljak, Kraljević, Bešlić, Jović i Boban.