FK Velež rutinski savladao Igman i nastavio svoj put prema izlasku u Europu

0

Nogometaši Veleža savladali su na stadionu "Rođeni" ekipu Igmana iz Konjica (2:0) u susretu 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mostarci su u 12. minuti došli u prednost golom Haskića koji je nakon odbijene lopte plasirao loptu u mreži.

Velež je imao i dobru priliku iz slobodnog udarca, ali šut Hrkaća je išao malo pored gola.

Sarajevo: Prikazan dokumentarac 'Planeta Sarajevo', evo gdje ga i vi možete pogledati

Gosti su imali priliku da izjednače rezultat u 31. minuti kada je Bešagić pokušao sa pet metara iz dosta teške situacije.

Kazna je ubrzo uslijedila, a za Rođene je udvostručio prednost Hrkać golom sa 20 metara.

[UŽIVO] FK Velež Mostar - FK Igman Konjic 2:0 🔃 63' I IZMJENA Dvostruka izmjena u redovima Rođenih. Umjesto Lohana i...

Posted by FK Velež Mostar on Sunday, March 17, 2024

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Veleža od 2:0.

U nastavku meča Velež je imao dvije dobre prilike u 57. i 70. minuti.

Šikalo je sa sedam metara šutirao, ali Ćeman odlično interveniše. Golman Igmana je imao i sjajnu odranu kada je Suljić okušao svoj udarac sa 15 metara.

Velež je na kraju slavio pobjedu nad Igmanom rezultatom 2:0.