Fiorentina prvi finalista Konferencijske lige

0

Italijanska Fiorentina je prvi finalista Konferencijske lige.

Tim sa Apenina remizirao je u revanš susretu polufinala 1:1, u gostima protiv belgijskog kluba Club Brugge, te osigurao plasman u finale (ukupnim rezultatom 4:3).

Club Brugge je prvi poveo, a strijelac je bio Hans Vanaken. Gol je pao u prvom dijelu, u 20. minuti.

Katar najavio sve oblike podrške u procesu potrage za iranskim predsjednikom i šefom diplomatije

U 85. minuti, Ljubičasti iz Firenze su došli do gol za 1:1 i plasman u finale, a strijelac je bio Lucas Beltran (jedanaesterac).

Četvrti sudija na meču koji je u srijedu, 8. maja, odigran u Belgiji bio je Irfan Peljto, najbolji bh. arbitar.

Drugog finalistu saznat ćemo u četvrtka, 9. maja, kada igraju Olympiakos i Aston Vila. Prvi meč je sa 4:2 dobio grčki tim.