FIFA potvrdila: Evo ko je postigao najljepši gol na Svjetskom prvenstvu u Kataru

2
AA

Najljepšim golom na proteklom Svjetskom prvenstvu u Kataru proglašen je zgoditak Brazilca Richarlisona na meču protiv Srbije za pobjedu Brazila rezultatom 2:0.

Svjetska fudbalska organizacija FIFA saopćila je danas da je Richarlisonov gol dobio najviše glasova u izboru za najljepši pogodak Mundijala u Kataru.

FIFA objavila TOP 10 golova sa Mundijala, danas i sutra se može glasati za najljepši

Saobraćajna nesreća na Stupu: Prevrnuo se automobil, policija i Hitna pomoć na terenu

Brazilski as Richarlison postigao je pogodak u 73. minuti meča kojeg je Brazil igrao protiv Srbije u grupi.

Brazil je savladao Srbiju s 2:0, a oba gola postigao je Richarlison i to u 62. i 73. minuti.

Drugi će ostati upisan kao zvanično najljepši, a postigao ga je tako što je elegantno primio loptu koju mu je na sredinu šesnaesterca proslijedio Vinicius Junior, a potom je akrobacijom i šutom iz okreta poslao u nebranjeni dio mreže srbijanskog gola.