FC Barcelona slavi 31. titulu Kupa Kralja

0
EPA / FC Barcelona

Nakon što je dvije sezone propuštala naslov Copa del Rey, FC Barcelona je još jednom odnijela pobjedu u finalu, pobjedom nad Athletic Clubom na stadionu La Cartuja u Sevilli sa nevjerovatnim rezultatom 4:0.

Do vodstva je Barcelona došla u 59. minuti kada je Francuz Antoine Griezmann, postigao gol lijevom nogom u blizini stative.

Ubrzo nakon toga je nizozemski veznjak Frenkie de Jong udvostručio zaostatak golom u 63. minuti.

Do ubjedljive pobjede je došlo kada je argentinski superstar Lionel Messi za samo četiri minute postigao dva gola.

U historiji Copa del Rey sa 31 titulom u takmičenju, FC Barcelona je postala najuspješniji klub.