Fantastični Zmaj potvrdio trijumf Herthe, najbolji je strijelac Cvajte

0

Hertha je u duelu 29. kola 2. Bundeslige ubjedljivo savladala Hansu rezultatom 4:0, a naš Haris Tabaković (29) je zabio novi pogodak za tim iz Berlina.

Mrežu gostiju načeo je Dardai u 18. minuti, a Reese je nakon pola sata igre udvostručio prednost. Pitanje pobjednika praktično je riješio Dardai svojim drugim golom u 60. minuti, a trijumf je potvrdio Tabaković golom u 86. minuti.

Novim golom naš reprezentativac izbio je na lidersku poziciju najbolji strijelac Cvajte sa 19 postignutih golova. Tom učinku je dodao i četiri asistencije. Tri gola je zabio u Kupu Njemačke, a dva pogotka u dresu bečke Austrije za koju je igrao do augusta ove godine. Bio je to njegov 8. gol na posljednih šest utakmica u dresu Herthe.

Britanski političari: "Rusija sije haos u regiji Balkana, trebali bismo poslati vojsku u BiH"

Hertha je trenutno šesta na tabeli sa 44 boda te zaostaje pet bodova za trećom Fortunom. Treće mjesto garantuje plasman u doigravanje za Bundesligu.

U narednom kolu Hertha gostuje Karlsruheru, a Hansa će igrati protiv Magdeburga.

Hertha 4:0 Hansa Rostock (Dardai 18', 60'; Reese 31' Tabaković 86')