Fantastični Super kup u Istanbulu: Mane, Adrian i Salah donijeli trofej Liverpoolu

Chelsea i Liverpool su odigrali zanimljivu utakmicu UEFA Super kupa u Istanbulu, a na kraju pobjedu boljim izvođenjem penala je odnio - Liverpool.

Krenimo redom...

Vodstvo Chelseaju donio je Olivier Giroud u 36. minuti nakon sjajne asistencije Christiana Pulušića.

Ovaj igrač je četiri minute kasnije postigao i sam gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Pogledajte gol za 1:0 za Chelsea:

Mogao je Chelsea i ranije povesti, ali je Pedro u 22. minuti pogodio prečku, a loptu je zakačio i golman Adrian

Atmosfera u gradu na Bosforu se zagrijava: Sve spremno za finale UEFA-inog Superkupa

U drugom dijelu, Redsi su se uspjeli vratiti u utakmicu. Već na startu  drugog poluvremena poslije asistencije Roberta Firmina na 1:1 izjednačio je Sadio Mane i vratio stvari na početak.

Pogledajte gol za 1:1:

Duel engleskih velikana za evropski vrh

Nakon 1:1 čuda na golu Chelseaja pravio je  čudesni golman Kepa, koji je u 76. minuti obranio udarac Salaha, nakon čega se lopta odbila do Van Dijka, čiji je udarac Španjolac uspio skinuti uz pomoć prečke!

Kakve dvije prilike za Liverpool u nekoliko sekundi i kakva sreća za Chelsea!

U finišu regularnog dijela susreta, utakmica je pala na tempu, jer su oba tima čuvala svoj gol, ali moramo priznati da je bilo drame. Malo više pred golom Liverpoola.

Prekrasno je Mount pogodio suprotni ugao u 83. minuti, ali je dosuđen ofsajd i poništen drugi gol Chelseaja na utakmici.

Do kraja regularnog dijela susreta, rezultat se nije mijenjao - ostalo je 1:1.

Liverepool-Chelsea - undefined

U prvom produžetku odmah gol - ponovo je strijelac bio Mane. Sjajno je Firmino s lijeve strane šesnaesterca poslao povratnu loptu za natrčalog Manea, koji je iz prve pogodio gornji suprotni kut od prečke za vodstvo Liverpoola 2:1 u prvom produžetku!

Pogledajte gol za 2:1 za Liverpool:

Nakon toga Chelsea se probudio. Pokušali su Plavci doći do 2:2 i to im je ubrzo pošlo za nogom.

Adrian je srušio Abrahama u šesnaestercu, Jorginho je preuzeo odgovornost. Bivši igrač Napolija i reprezentativac Italije je rutinski pogodio za 2:2.

Pogledajte gol za 2:2:

Nakon što je Jorginho dao gol za 2:2, utakmica se smirila. Nije bilo većih prilika, sem atraktivnih poteza Mohameda Salaha koji je probacivanjem lopte kroz noge protivničkim igračimazabavljao publiku.

Penali su vijek lutrija, a ovoga puta više sreće imali su igrači - Liverpoola. Salah je zabio za 5:4, dok je u petoj seriji promašio Abraham.

Velike zasluge pripadaju i Adrianu, koji je odbranio posljednji penal na utakmici.

Za kraj čestitke idu i na račun dame Stephane Frappart iz Francuske. Ona je bila prva sutkinja u finalu nekog velikog UEFA-inog europskog takmičenja.