Fabrizio Romano tvrdi: Liverpool dovodi novog igrača na poziciju beka?

Trent Alexander-Arnold ovog ljeta Liverpool i ide na poziciju desnog beka u Real Madrid.
Po pisanju Fabrizia Romana, Liverpool je već uspio da nađe zamjenu za Arnolda. Sportski novinar tvrdi da pregovori oko Jeremieja Frimponga iz Bayer Leverkusena u Liverpool.
Nizozemski igrač u ugovoru sa bundesligašem ima otkupnu klauzlu koja navodi da igrač može otići uz cijenu od 35 miliona eura (68.45 miliona KM), a Fabrizio Romano tvrdi da Liverpool već razmatra okolnosti oko modela otplate.

Izrael napao Iran, pogođena nuklearna postrojenja: 'Suočavamo se sa samom glavom zmije'
Novinar je također napomenuo da bi volio da zaigra u Liverpoolu jer je odrastao u Engleskoj, a proveo je devet godina u akademiji Manchester Cityja. Sa 19 godina je otišao u Celtic, a od 2021. godine igra u Leverkusenu, gdje se pokazao i smatra se jednim od najboljih igrača tokom osvajanja titule prošle godine.
Frimpong je veoma ofanzivan desni bek koji igra i kao wing-back, a također se znao naći na poziciji desnog krila. U 190 utakmica koje je odigrao za Leverkusen ima 30 golova i 44 asistencije. Ove sezone je ostvario pet golova i 12 asistencija u sveukupno 48 odigranih utakmica.
Procjenjena vrijednost na trasnfermarktu mu je 50 miliona eura (97.79 miliona KM).

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.