Europska liga i uspjeh kluba iz BiH: Zrinjski ispisao historiju i osigurao grupnu fazu

3
R. R.

Nogometaši Zrinjskog poraženi su od Breidablika na Islandu rezultatom 1:0 u revanš susretu trećeg pretkola Europa lige. Uprkos porazu Mostarci su prošli dalje te su ostvarili historijski uspjeh bh. nogometa od postratnog perioda.

Nogometaši Breidablika na samom početku susreta su krenuli agresivno, ali je prvu ozbiljniju priliku imao Zrinjski u 10. minuti kada je Malenkinušić izašao pred golmana Breidablika koji zaustavlja njegov udarac.

U nastavku meča Zrinjski je diktirao tempo i čuvao loptu, a novu šansu Mostarci su imali u 33. minuti iz slobodnog udarca kada je Kiš šutirao malo iznad prečke.

Magazinović: Štiteći vrijednosti Vijeća Europe imamo garant da ćemo biti na pravoj strani historije

Breidablik je našao odgovor te je Ingvarsson glavom bio neprecizan i poslao loptu preko gola. Islanđanima je poništen i gol zbog nedozvoljene pozicije.

Na odmor se otišlo bez pogodaka.

Susret Breidablika i Zrinjskog

Breidablik je na početku drugog poluvremena imao više od igre, a to je krunisao u 55. minuti kada je Jakovljević pogodio vlastitu mrežu.

Ubrzo nakon toga Islanđani su mogli i do drugog pogotka, ali fenomenalni Marić interveniše pokušaj sa jednog metra.

Islanđani su bili mnogo konkretniji u drugom poluvremenu.

U nastavku utakmice ništa se zanimljivo nije dešavalo, a vrijeme je bilo saradnik Zrinjskom.

Breidablik je imao još nekoliko prilika da ugrozi gol Mostaraca, ali je susret završen minimalnom pobjedom Islanđana (1:0).

Podsjetimo, Mostarci su u prvom susretu na domaćem terenu deklasirali Breidablik rezultatom 6:2.

Zrinjski će u prvom meču play-offa Europa lige u četvrtak, 24. augusta, gostovati austrijskom Lasku.