EURO 2024 | Uživo iz Hamburga s utakmice Europskog prvenstva: Poljska - Nizozemska 1:2

1

EURO 2024, najveći fudbalski događaj 2024. godine, otvoren je u petak uvečer, 14. juna, utakmicom Grupe A između domaćina turnira Njemačke i Škotske (5:1).

Već danas, u nedjelju, 16. juna, na rasporedu je novi susret iz Grupe D. Od 15 sati, sastaju se Poljska i Nizozemska.

Susret se igra na Volksparkstadion stadionu u Hamburgu i moći ćete ga pratiti u tekstualnom prijenosu uživo na portalu Radiosarajevo.ba.

Konaković nastavio prepucavanje s Dodikom: "Sinoć galamdžija, danas šaljivdžija..."

FT

Kraj utakmice!

Slavila je Nizozemska nakon preokreta s 1:2 i došla do prve pobjede na EURO-u.

90'

Sada je Bart Verbruggen sjajnom odbranom spasio Nizozemce.

83'

GOOOOOOOOOOL! 1:2

Nizozemci su ipak stigli do preokreta. Pogodio je Wout Weghorst.

70'

Još jednom je Szczesny spasio Poljake, ponovo nakon pokušaja Dumfriesa.

59'

Vrlo lako su sada Poljaci mogli do drugog gola, ali je Bart Verbruggen spasio Nizozemsku.

54'

Zaprijetili su Nizozemci ponovo, ovaj put preko Xavija Simonsa, koji je loše šutirao.

46'

Odlična šansa za Nizozemsku već na startu drugog dijela. Denzel Dumfries je probao glavom, ali je odbranio Wojciech Szczesny.

HT

Završeno je prvo poluvrijeme. Rezultat nakon prvih 45 minuta je 1:1.

Osim dva gola, vidjeli smo veliki broj šansi, uglavnom za Nizozemce, koji se nisu pokazali u dobrom napadačkom izdanju.

45+1'

Depay je propustio još jednu priliku. Neće ga danas.

42'

Mogla je Nizozemska do preokreta. Gakpo je ponovo gađao, ali je lopta otišla preko gola.

29'

GOOOOOOOOOOL! 1:1

Konačno su izjednačili Nizozemci. Pogodio je Cody Gakpo.

To je njegov prvi gol na europskim prvenstvima.

27'

Imali su Nizozemci još jednu šansu, ali su dobili samo korner.

Nevjerovatno šta su sve danas promašili...

22'

Memphis Depay promašio veliku šansu za izjednačenje.

20'

Velika šansa za van Dijka.

16'

Poljska vodi 1:0 protiv Nizozemske.

Strijelac je Adam Buksa.

16'

GOOOOOOOOOOL!

15'

Prvi žuti karton na utakmici za Rejindersma.

14'

Xavi Simons je dobro šutirao, ali odlazi pored gola.

13'

Sebastian Szymanski je u ofsajdu.

10'

Adam Buksa je primio dobar pas u šesnaestercu, ali mu je šut blokirao van Dijk.

9'

Gakpo je pokušao dodati loptu u šesnaesterac, ali su ga blokirali. Drugi udarac iz ugla za selkeciju Nizozemske.

8'

Artur Soares Dias je svirao faul, a skrivio ga je Przemyslaw Frankowski.

6'

Gakpo je primio lijep centaršut u šesnaestercu, koji je uputio Denzel Dumfries (Nizozemska). Međutim, jedan od odbrambenih igrača se hrabro bacio i izbio mu loptu.

2'

Cody Gakpo imao je lijep pokušaj da dovede Nizozemsku do vodstva, ali je samo izborio korner.

1'

Počela je utakmica!

Poljska je izvela početni udarac.

14:58

Završene su himne. Čekamo početak susreta u Hamburgu.

14:55

Nogometaši izašli na teren - slušamo himne.

14:48

Glavni sudija ovog susreta bit će Artur Soares Dias, dok će mu pomagati Paulo Soares i Pedro Ribeiro, a naš najbolji bh. arbitar Irfan Peljto će obnašati ulogu četvrtog sudca, dok će Tiago Martins biti u VAR sobi.