EURO 2024 | Uživo iz Munchena s utakmice Europskog prvenstva: Rumunija-Ukrajina 3:0

3

Rumunija i Ukrajina sastaju se u drugom susretu grupe B Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra u Munchenu na Allianz Areni s početkom od 15 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Žrijeb odučuje o četvrtom delegatu: Evo kad ćemo znati sudbinu ključne Dodikove 'ruke' u Domu naroda

16:52

KRAJ UTAKMICE! Rumunija-Ukrajina 3:0

90+1'

Još četiri minute će se igrati u Munchenu!

88'

ZAMALO AUTOGL! Malynovski je centrirao, a štoper Rumuna je mogao pospremiti loptu u svoju mrežu.

84'

NAJBOLJA ŠANSA ZA UKRAJINU DO SADA! Mudryk je došao pred gol protivnika, ali nije uspio pogoditi iskosa.

79'

Pokušao je Jaremčuk glavom, a lopta se na putu ka golu odbila od Burce i završila u rukama Nite.

77'

ŠANSA ZA UKRAJINU! Sudakov je silovito šutirao, ali brani taj udarac rumunski golman.

73'

Sada prekid utakmice! Jedan rumunski navijač je uletio na travnjak!

67'

Tsygankov je imao priliku! Njegov udarac glavom pogađa vanjski dio mreže Ukrajinaca.

68'

Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Konoplia nakon starta nad rumunskim igračem.

62'

U igru je ušao veteran Yarmolenko. Vidjet ćemo može li on šta promijeniti u igri.

63'

Sada izmjene u selekcijama Rumunije i Ukrajine.

57'

NOVI GOLLL ZA RUMUNIJU!!! Potop Ukrajine. Strijelac gola je Dragus!!!

56'

Nevjerovatni golovi Rumuna na današnjoj utakmici. Ukrajina se sada nalazi u teškoj situaciji.

53'

KAKAV GOLLLLL! GOLČINA R. MARINA ZA 2:0. POGODIO JE IZVAN ŠESNAESTERCA U LIJEVI UGAO LUNINA.

52'

Za sada se ništa ne dešava. Slična situacija kao i u prvom poluvremenu.

45'

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

15:47

KRAJ PRVOG DIJELA! RUMUNIJA-UKRAJINA 1:0

Sensational from Stanciu 🇷🇴🥵 #EURO2024

Posted by UEFA EURO 2024 on Monday, June 17, 2024
38'

Zamalo gol iz kornera!!! Stanciu je pokušao i lopta je zakačila prečku.

39'

Prilika i za Rumuniju, ali nakon šuta samo korner.

38'

Nova šansa za Ukrajinu! Šutirao je Tsygankov, ali njegov udarac je izblokiran!

36'

Zamalo autgol! Mudryk je centrirao, a rumunski štoper zamalo da plasira loptu u svoju mrežu.

33'

Odjekuje Allianz Arena od Rumunskih navijača!

32'

Sjajno je pogodio nakon akcije kojoj je prethodila grška golmana Ukrajine. Sa nekih 16 metara zatresle su se rašlje!

29'

GOLLLLL! Rumuni su postiglo najljepši gol do sada na prvenstvu. Strijelac je kapitennn Stanciu!!!

25'

Novi korner za Ukrajinu. Mogu li sada stvoriti priliku?

22'

Dovbyk je pokušao iz okreta! Ipak, to ide daleko iznad gola.

22'

Prvi korner na utakmicu. Izvest će ga Ukrajinci

20'

'Tvrda' utakmica. Rumuni se odlično brane i ne dozvoljavaju iznenađenje.

14'

Ukrajina ima veći posjed i pritišće, ali za sada bez prave prilike.

12'

Dobvik je zaustavljen u šesnaestercu. Moglo je biti opasno!

8'

Rumunija uzvraća! Coman je šutirao pravo u ruke Lunina.

8'

Prilika za Ukrajinu. Tsygankov je šutirao, ali rumunska odbrana to blokira.

6'

Nismo još uvije vidjeli pravu priliku. Uglavnom lopta ide iz šesnaesterca u šesnaesterac.

3'

Rastrčano su krenuli i jedni i drugi. Vidi se želja za pobjedom.

1'

Počela je utakmica: Rumunija-Ukrajina! Nadamo se spaktaklu.

14:57

Završeno je intoniranje himnih obje selekcije!

14:44

Rumunija i Ukrajina su posljednju utakmicu odigrali još 2016. godine.  U prijateljskom susretu viđena je prava golijada. Čak sedam golova i trijumf Ukrajine rezultatom 4:3.

14:39

Ovo su zastavi za koje su se odlučili selektori obje ekipe:

Rumunija: Nita, Ratiu, Dragušin, Burka, Banku, M. Marin, Man, Stanku, R. Marin, Koman i Draguš.

Ukrajina: Lunjin, Konoplja, Zabarnji, Matvijenko, Zinčenko, Stepanenko, Šaparenko, Cigankov, Sudakov, Mudrik i Dovbik.

14:37

Poštovani čitatelji, dobro došli na live tekstualni prijenos prve utakmice grupe E Europskog prvenstva u Njemačkoj između Rumunije i Ukrajine.