EURO 2024 | Uživo iz Dortmunda s utakmice Europskog prvenstva: Nizozemska – Engleska 1:2

0

Nizozemska i Engleska sastaju se u drugom polufinalnom susretu Europskog prvenstva.

Meč se igra na stadionu Signal Iduna Park u Dortmundu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

NiP: Pozivamo Bakira Izetbegovića, Željka Komšića i Semira Efendića da izađu pred građane

FT

Kraj utakmice!

Engleske je u finalu nakon pobjede nad Nizozemskom (2:1).

90+1'

GOOOOOOOOOOL! 1:2!

Poveli su Englezi pogotkom rezerviste Ollieja Watkinsa nakon asistencije još jednog rezerviste Colea Palmera.

88'

Dobra prilika za Englesku. Cole Palmer je šutirao, ali preko gola.

80'

Poništen je Engleskoj gol zbog offsidea.

Bukayo Saka je pogodio, ali je Kyle Walker ranije bio u nedozvoljenoj poziciji.

78'

Xavi Simons je uhvatio volej, ali je to bio lak plijen za Jordana Pickforda.

68'

Još jedna šansa za Nizozemce, ali je ponovo odlično reagovao Pickford.

65'

Prva šansa u drugom poluvremenu za Nizozemce. Virgil Van Dijk je šutirao, a Jordan Pickford spasio Engleze.

64'

Potpuno drugačije drugo poluvrijeme od prvog. Još nismo vidjeli nijednu ozbiljnu šansu.

54'

Žestok tempo i u drugom poluvremenu, ali bez pravih prilika.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme!

HT

Kraj prvog poluvremena u Dortmundu!

Rezultat 1:1 nakon sjajnih 45 minuta.

39'

Ponovo je Foden zaprijetio, ali je siguran Bart Verbruggen.

32'

Sada velika šansa na drugoj strani. Phil Foden je sjajno šutirao i pogodio stativu.

30'

Prečka za Nizozemsku!

Gađao je glavom Denzel Dumfries, ali je okvir gola bio saveznik Engleske.

23'

Veliku šansu su imali Englezi.

Phil Foden je bio u prilici, ali je spasio Denzel Dumfries s gol-linije.

18'

GOOOOOOOOOOL! 1:1!

Izjednačila je Engleska golom Harryja Kanea s bijele tačke.

16'

Penal za Englesku poslije gledanja VAR-a!

Fauliran je Kane nakon prethodnog pokušaja.

15'

Veliku šansu za Engleze propusio je Harry Kane, koji je silovito šutirao preko gola.

7'

GOOOOOOOOOOL! 1:0!

Povela je Nizozemska sjajnim pogotkom Xavija Simonsa.

Ukrao je veznjak PSG-a loptu na sredini terena, povukao je loptu i silovitim udarcem je smjestio iza leđa Jordana Pickforda.

4'

Opasan napad Nizozemske, ali su se dobro odbranili Englezi.

1'

Počela je utakmica!

20:55

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:50

Večerašnji meč sudit će Felix Zwayer iz Njemačke, a asistirat će mu sunarodnjaci Stefan Lupp i Marco Achmuller.

Četvrti sudija je Daniel Siebert, dok je u VAR sobi Bastian Dankert, također iz Njemačke.

20:45

Ko će na megdan Španiji?

Mjesto u finalu već je osigurala Španija, koja je u prvom polufinalu s 2:1 bila bolja od Francuske.

Nizozemska je do polufinala došla pobjedom nad Turskom (2:1), dok su se Englezi provukli baš kao i u prethodnoj rundi, izbacivši Švicasku nakon produžetaka (2:1).

I Nizozemci i Englezi će se boriti za svoje drugo finale. Nizozemska je jednom osvojila titulu (1988), dok Englezi još čekaju na svoj prvi naslov.

20:30

Poznati sastavi

Nizozemska: Verbruggen - Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké - Schouten, Simons, Reijnders - Malen, Depay, Gakpo

Engleska: Pickford - Walker, Stones, Guéhi - Saka, Mainoo, Rice, Trippier - Bellingham, Foden - Kane

20:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos druge utakmice polufinala Europskog prvenstva između Nizozemske i Engleske.