EP za juniorke: Zbog ovog promašaja likovat će protivnici ženskog fudbala

/ printscreen
U Slovačkoj je odigrano Europsko fudbalsko prvenstvo za juniorke.

Finale, u kojem su se u Senecu sastale selekcije Francuske i Španije, obilježio je prolom oblaka koji je natopio teren pa je početak utakmice kasnio četiri sata.

Do šest minuta prije kraja Francuskinje su imale prednost 2:0 da bi Lucia Garcia vratila nadu Španjolkama smanjivši na 2:1.

Pomenuta Lucia Garcia je razlog zašto fudbalska Europa danas spominje ovu utakmicu. U 91. minutu imala je priliku za izjednačenje ali je s nekoliko metara promašila prazan gol.

Pogledajte jedan od najnevjerovatnijih promašaja u historiji fudbala. Za Luciju Garciju olakšavajuća okolnost može biti raskvašen teren.