Englezi razmontirali Crnu Goru na Wembleyu: Srbiji ostala nada za plasman na Euro

Širom Evrope odigrane su utakmice devetog kola kvalifikacija za Euro 2020 po grupama A, B i H.

U grupi A, Engleska i Češka su ovjerile prolazak dalje nakon što su na domaćem terenu pobijedili Crnu Goru, odnosno Kosovo.

Englezi su na Wembleyu razmontirali naše južne komšije rezultatom 7:0,  a golove su redom postizali Oxlade-Chamberlain, Kane koji je postigao het-trick (18.,24. i 37. minut), Rashford i Tammy Abraham, dok je autogol u 66. minuti posstigao Šofranac.

Češka je u Pragu savladala Kosovo sa 2:1.

Kosovo je povelo sa 1:0 u 50. minuti golom Nuhiuja, dok su Česi okrenuli rezultat na 2:1.

Prvo je za izjednačenje gol postigao Alex Kral, dok je do potpunog preokreta Čehe doveo Ondrej Čelustka.

Standings provided by Sofascore LiveScore

U grupi B Srbija je savladala Luksemburg sa 3:2.

Orlovi su poveli sa dva gola Mitrovića (11. i 43. minut) dok je Rodrigues smanjio na 2:1 u 54. minutu.

Radonjić je povisio na 3:1, da bi konačni rezultat u 75. minutu postavio Turpel.

Portugal je razbio Litvaniju sa 6:0 na Algraveu uz het-trik Ronalda te po jedan gol Pizzija, Paciencije te Bernarda Silve.

U ovoj grupi još uvijek je sve otvoreno jer Portugal i Srbiju dijeli jedan bod, iako Portugalce očekuje nešto lakše gostovanje u Luksembrugu, dok će Orlovi dočekati Ukrajinu.

U grupi H već je sve riješeno. Francuska će sa prvog mjesta ići na EURO, a svoj plasman ovjerili su pobjedom nad Moldavijom od 2:1. Golove za Galske pijetlove postigli su Varane i Giroud, dok je za Moldaviju mrežu pogodio Rata.

Turska je uprkos remiju sa Islandom u Istanbulu osigurala plasman u naredni krug sa drugog mjesta.