Engleska ide u Afriku

Engleska je odigrala savršeno kvalifikacijsku utakmicu za SP protiv Andore svladavši je 6:0 na Wembleyju pred 55 000 navijača. Englezi su držali konce u rukama od samog početka te su već na poluvremenu otišli u svlačionicu sa tri zabijena gola.

U 3. minuti Wayne Rooney asistencijom Glena Johnsona zabija za vodstvo. Strijelac za drugi gol bio je Frank Lampard, a za treći gol asistencijom sa desne strane, nabacivanjem Johnsona Rooney postiže deseti gol za reprezentaciju ove godine.

U drugom poluvremenu ulaze Ashley Young i Jermain Defoe, a izlaze Rooney i Gerrard. Utakmica se nastavlja istim tempom, Englezi pucaju sa svih strana, Beckham asistira dva puta za Defoea koji zabija oba puta u 73. i 75. minuti. Nakon nekoliko promašaja iz peteraca Peter Crouch uspijeva u 80. minuti zatrest mrežu protivničkog golmana za konačni rezultat.

Zanimljivo je bilo to da su igrači Andore prešli centar tek u 16. minuti, kao i to da se 38-godišnji golman Andore Kodo Alvarez oprostio od reprezentacije minutu prije kraja utakmice kada je izašao iz igre.