Edin Višća strijelac i asistent u visokoj pobjedi Basaksehira protiv Kayserispora

Anadolija
AA / Edin Višća slavi nakon gola
Bosanskohercegovački reprezentativac i prvotimac turskog prvoligaša Basaksehira Edin Višća bio je strijelac u današnjoj pobjedi njegovog kluba protiv Kayserispora od 5:0.

Ekipa istanbulskog Basaksehira je, u sklopu 17. kola turske Super lige, na domaćem terenu ugostila ekipu Kayserispora.

Domaćin je došao u vodstvo u 24. minuti susreta pogotkom Mehmeta Baytala, a da Basaksehir želi ostati na vrhu tabele i koračati ka prvom šampionatu pokazao je Emre Belozoglu, samo dva minuta kasnije, pogodivši iz penala za 2:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Seriju golova za Basaksehir nastavio je bh. reprezentativac Edin Višća, koji je mrežu golmana Kayserispora Yildirima zatresao u 61. minuti.

Viš-gol_B--K_3-0 by mediabh

U 81. minuti utakmice ponovo se zatresla mreža gostiju, no ovaj put je to učinio igrač Kayserispora Miladin Stevanović na asistenciju Višće. Susret je zaključio Cengiz Under u 88. minuti pogodivši za visokih 5:0.