Džeko na klupi, City na vrhu

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su kao domaćini Aston Villu s 4-1 u 8. kolu Premiershipa, te su s nova tri boda preskočili gradskog rivala Manchester Uniteda na prvom mjestu na tabeli...

Manchester City s učinkom od sedam pobjeda i jednog remija ima 22 boda, dok je Manchester United, koji je ranije odigrao 1-1 u gostima kod Liverpoola, pao na drugo mjesto s dva boda manje.

Dva mančesterska kluba su uz Newcastle i jedini neporaženi u Premireshipu. Do ove runde je taj status imala i Aston Villa, ali joj je City nanio prvi poraz.

Bh. reprezentativac Edin Džeko susret je ispratio s klupe.

Inače, prvi su do vodstva mogli stići gosti, ali je Agbonlahor ostao bez realizacije u situaciji ''jedan na jedan''. Hart je odbranio njegovu čistu šansu.

''Građani'' su poveli u 28. minuti krasnim pogotkom ''škaricama'' talijanskog napadača Marija Balotellija. Na 2-0 povećao je Johnson početkom nastavka. Warnock je promašio jednu visoku loptu, Johnson je ostao sam pred golmanom gostiju i poentirao nisko u ugao. U 52. minuti već je bilo 3-0, a poentirao je glavom Kompany. Za goste je u 65. minuti na 3-1 smanjio Warnock iz blizine, a konačnih 4-1 postavio je Milner lijepim udarcem desnom nogom s više od 20 metara.

Bolton je kod Wigana ostvario gostujuću pobjedu od 3-.

Uspješni domaćini bili su Stoke našeg Asmira Begovića (svih 90 minuta) protiv Fulhama s 2-0, Walters i Delap pogodili su u zadnjih 10 minuta meča, te Norwich koji je savladao Swansea s 3-1. QPR i Blackburn odigrali su 1-1.

Premiership, 8. kolo:
Liverpool - Manchester United 1-1 (Gerrard 68 / Hernandez 81)
Manchester City – Aston Villa 4-1 (Balotelli 28, Johnson 47, Kompany 52, Milner 71 / Warnock 65)
Norwich – Swansea 3-1 (Pilkington 1, 62, Martin 10 / Graham 12)
Queens Park Rangers – Blackburn 1- 1 (Helguson 15 / Samba 23)
Stoke – Fulham 2-0 (Walters 80, Delap 86)
Wigan – Bolton 1-3 (Diame 39 / Reo-Cocer 4, N`Gog 45, Eagles 90+2)