Dva pogotka i sjajan preokret: Napoli razbio Juventus

0

Napoli i Juventus su na stadionu Diego Armando Maradona odigrali derbi 3. kola italijanske Serije A, a nastavljena je kriza Stare dame.

Ni nakon tri utakmice nove sezone Juve nema pobjedu, a Napoli ga je večeras savladao sa 2:1 nakon sjajnog preokreta.

Poveo je Juve golom Alvara Morate u 10. minuti s 0:1 i taj rezultat se prilično dugo zadržao na semaforu.

Sud pustio na slobodu direktora FUP-a i šefa specijalne jedinice, troje ostaje u pritvoru

U nastavku ipak mnogo bolja igra Napolija koji je to krunisao i s dva pogotka te velikim trijumfom.

U 57. minuti Politano poravnava na 1:1, da bi pobjedu Napolitancima pet minuta prije kraja donio Koulibaly koji pogađa za konačnih 2:1.

Napoli je maksimalan nakon tri kola i lider je na tabeli, a Juve je tek na 16. mjestu, piše SCSport.