Drama u Madridu: Čudesni Real u tri minute postigao dva gola i plasirao se u finale

0

Revanš utakmica polufinala Lige prvaka između Reala i Bayerna odigralo se u srijedu, 8. maja u 21 sat na stadionu "Santiago Bernabeu".

Oba tima su u egalu ušla ovaj susret s obzirom da je prva utakmica odigrana na "Allianz Areni" u Munchenu prošle sedmice završena bez pobjednika, rezultatom 2:2.

Nakon uvodnog dijela u kojem je Real Madrid bio daleko dominantniji tempo igre je opao i igralo se izuzetno oprezno, odnosno na sredini terena. Nije bilo pogodaka uprkos nekoliko dobrih šansi i na odmor se otišlo neriješenim rezultatom.

Italijanski mediji javljaju: Državljanin BiH izboden i ostavljen ispred bolnice u Rimu

Bavarci su poveli u 68. minuti susreta golom Alphonso Daviesa, nakon kontra napada. Nakon tri minute Kraljevi su izjednačili, ali je gol poništen zbog prekršaja u napadu.

Real Madrid je napadao i to je urodilo plodom Real je izjednačio, a strijelac je Joselu u 88. minuti, u sudijskoj nadoknadi golom preokrenuo, a strijelac je ponovo Joselu 92. minuti.

Sudija je meč produžio devet minuta, a igralo se 15 minuta koje Bayern nije iskoristio do novog gola i produžetaka.