Derbi u Hrvatskoj: Dinamo i Hajduk podijelili bodove u 'uspavanci' na Maksimiru

0
R. R.

Nogometaši Dinama i Hajduka remizirali su na Maksimiru (0:0) u derbiju 19. kola Hrvatske nogometne lige (HNL).

Početak utakmice je protekao u smjenjivanju napada na obje strane, ali je Dinamo u tom periodu bio kvalitetniji tim.

Hajduk je u 27. minuti imao prvi ozbiljniji pokušaj. Moufi je sjajno ubacio u sredinu, ali je odbrana zagrebačkog tima ipak uspjela raščistiti opasnost.

Ivica Puljić: "Poruka iz Crne Gore glasi - mi bismo podržali rezoluciju, ali ne želimo"

Dinamo je zaprijetio u 38. minuti preko Ristovskog koji je poslao "bombu" koja ipak nije bila dovoljna da iznenadi golmana Hajduka.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova 0:0.

Ajmooo po gol u drugom poluvremenu! 💪🏼💙

Posted by GNK Dinamo Zagreb on Sunday, December 17, 2023

Drugo poluvrijeme bilo je nastavak "uspavanke" te se ništa pretjerano zanimljivo nije dešavalo na terenu.

Prvo uzbuđenje u nastavku donijela je prilika za Dinamo. Kaneko je prošao Dialla i ubacio povratnu na pet metara, ali je Petković promašio čistu loptu.

Hajdukova mreža zatresla se u 79. minuti kada je u gužvi pogodio Perković, ali provjerom VAR-a poništen je gol domaćina.

Utakmica se privodila kraju i nije bilo značajnijih prilika sa obje strane.

Susret je završen podjelom bodova i bez golova (0:0).