Derbi susret na Grbavici: FK Borac odnio bodove u Banju Luku, meč obilježio sukob navijača

3

Borac je slavio pobjedu od 2:1 nad Željezničarom u derbi susretu 17. kola Premijer lige BiH,

Gostu su gol odluke postigli u finišu susreta i tako odnijeli sva tri boda sa Grbavice.

Navijač pao sa tribine na Grbavici. Hitna pomoć na stadionu

BHmeteo objavio prognozu: Pročitajte kakvo nas vrijeme očekuje za prvomajske praznike

Prvo poluvrijeme obilježili su golovi, ali i sukob navijača. Sve je krenulo kada su navijači Borca, popularni Lešinari stigli na stadion. Počelo se gađati bakljama i nastao je haos zbog kojeg je prekinuta utakmica.

Prvi gol viđen je u 28. minuti. Štilić je izveo "skraćen korner", a Amoah se dobro snalazi i postiže svoj četvrti gol za slavlje Grbavice.

U 33. minuti Enver Kulašin postiže gol na Grbavici, gdje je svojevremeno igrao.

Potom je uslijedio i prekid. Na stadion su stigli navijači Borca, te su preman ima počele letjeti baklje. Oni su brzo uzvratili i Bilbija je morao prekinuti utakmicu.

Nakon nekoliko minuta igra je nastavljena, a policija je Lešinare izvela sa stadiona i vratila kući.

FK Željezničar - FK Borac, derbi kola

Željezničar je u 57. minuti utakmice ostao sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Clerismario Santos.

Santos je u jednom duelu laktom udario bočnog igrača gostiju Nikolu Andrića, a sudija Luka Bilbija mu je pokazao direktan crveni karton.

Borac u 83. minuti dolazi do potpunog preokreta. Piščević se dobro snalazi pred golom domaćih i pogađa za 2:1.

Borac je sada prestigao Željezničar na tabeli i sa 30 bodova je sada treći.

U narednom kolu Borac ide kod Leotara, a na Grbavicu dolazi Posušje..