Cristiano Ronaldo ponovo oduševljava: Postigao dva gola glavom za tri dana

0

Nogometaš Cristiano Ronaldo je postigao drugi gol glavom za tri dana!

On je bio strijelac u 86. minuti, čime je njegov Al Nassr izbjegao poraz u meču protiv Zamaleka u arapskom Kupu šampiona (1:1).

Zamalek je poveo golom Ahmeda Sajeda u 53. minutu, a Portugalac je u 87. loptu spakovao u mrežu kada se poslije duge lopte saigrača izvukao pored dvojice čuvara i matirao golmana.

Žetva očarala Sarajevo: Na sceni NPS izveden balet kojim je sve počelo prije 74 godine

Na taj način je spasao Al Nassr poraza i obezbjedio mu je bolji plasman na tabeli u odnosu na protivnika.

Njegov tim se nalazi na drugom mjestu, pošto ima pet bodova, odnosno jednu pobjedu i dva remija iz tri meča, dok je Zamalek treći sa četiri boda, koje je osvojio u jednoj pobjedi i remiju, a imaju i poraz.

Ovo je 146. gol u karijeri koji je Ronaldo postigao glavom, čime je prestigao legendarnog Nijemca Gerda Milera koji je imao 144 gola, Španac Santiljana je postigao 125, dok je Pele u karijeri 124 puta glavom zatresao mrežu rivala.

Cristiano je čak 22. sezone uzastopno postizao bar jedan gol, pišu srbijanski mediji.