City savladao Reading u nadoknadi vremena

Radiosarajevo.ba
City savladao Reading u nadoknadi vremena

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su na svom terenu zadnjeplasirani Reading sa 1:0 u meču 18. kola engleske Premijer lige u fudbalu i prišli na tri boda gradskom rivalu i lideru Unitedu, koji u nedjelju gostuje Swanseju.

Drhtali su navijači Cityja sve do trećeg minuta sudijske nadoknade, kada je Gareth Barry zatresao mrežu "fenjeraša" Readinga.

Ekipa Evertona nastavila je borbu za mjesto koje vodi u Evropu, pošto je posle preokreta u Londonu savladala domaći West Ham sa 2:1, a pobjedonosni gol postigao je Steven Pienar u 73. minutu.

Uz rame Evertonu je i ekipa West Bromwicha, koja je, javile su Novosti, identičnim rezultatom kod kuće savladala Norwich, a odlučujući pogodak dao je Romelu Lukaku u 82. minutu.

Rezultati i strijelci 18. kola Premijer lige:
Wigan - Arsenal 0:1 (Arteta 60. penal)
Manchester City - Reading 1:0 (Barry 90+3)
Newcastle – Queens Park Rangers 1:0 (Ameobi 81)
Southampton - Sunderland 0:1 (Fletcher 60)
Tottenham - Stoke 0:0
West Bromwich Albion - Norwich 2:1 (Gera 43, Lukaku 82 - Snodgras 23)
West Ham - Everton 1:2 (Kol 14 - Anitchebe 64, Pienar 73)
Liverpool - Fulham 4:0 (Skrtel 8, Gerrard 36, Downing 52, Suarez 90)

Nedjelja:
Swansea - Manchester United (14.30)
Chelsea - Aston Villa (17)

Tabela: Manchester United 42, Manchester Siti 39, Arsenal 30, Chelsea (meč manje), West Bromwich 30, Everton 30, Tottenham 29.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije