Čak i Rio to ne pamti: Pogledajte ludnicu na dočeku fudbalera Flamenga

Anadolija

Desetine hiljada razdraganih navijača na ulicama Rio de Janeira slavi pobjedu Flamenga protiv River Platea u finalu Copa Liberatoders.

Navijači, uglavnom u crveno-crnim dresovima, mahali su zastavama i ispaljivali vatromet dok su novi klupski šampioni Južne Amerike prolazili ulicama Rija u autobusu sa otvorenim krovom.

Flamengo važi za najpopularniji klub u Rio de Janeiru, a pehar u Copa Libertadoresu čekao je od 1981. godine.

Brazilski klub je u sinoćnjem finalu, igranom na stadionu Monumental u Limi, savladao River Plate rezultatom 2:1.

Prisutni na Monumentalu mogli su zaista uživati u fudbalskom spektaklu. River je rano poveo, već u 14. minuti, pogotkom Rafaela Santosa Borrea.

Sve do same završnice utakmice argentinski klub imao je vodstvo, a onda je uslijedio veliki preokret. Prvo je u 89. minuti izjednačio Gabriel Barbosa, da bi u sudijskoj nadoknadi isti igrač donio veliko slavlje Flamengu.