Čak 46 nogometaša pod optužnicama
Radiosarajevo.ba
Uredi Državnog tužilaštva diljem Južne Koreje podigli su optužnice protiv još 46 nogometnih profesionalaca iz prve korejske lige (K-League), kao i protiv još 11 drugih osoba.
Svi će na sud pod optužbom da su učestvovali u namještanju 15 utakmica K-League. Ukupno se radi o nogometašima šest prvoligašklih klubova koji su, smatraju tužitelji, uzeli mito da bi namjestili rezultate.
Iz Ureda Državnog odvjetnika u jugoistočnome korejskom gradu Changwonu izvijestili su da se 11 "nenogometaških" kaznenih prijava odnosi na osobe iz ilegalnih kladioničarskih udruženja i pripadnike organiziranih kriminalnih skupina.
Prošlog mjeseca u istom su procesu optužnice podignute protiv 14 osoba, od čega desetorice nogometaša.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.