Bruka kakvu Ajax ne pamti: Tahirović i društvo doživjeli katastrofu u gostima kod velikog rivala

0

Najveći nizozemski klub Ajax očigledno prolazi kroz jako težak period, a dokaz tome je današnji derbi u Rotterdamu, gdje su se Kopljanici obrukali porazom od Feyenoorda (6:0).

Tim bh. reprezentativca Benjamina Tahirovića (22) je na De Kuipu doživio istinsku bruku i jedan od najvećih poraza u historiji.

Do 34. minute imali su nulu, ali su potom do kraja prvog poluvremena primili čak tri pogotka.

Stigle trešnje - evo koliko iznosi kilogram omiljenog voća mnogih Bosanaca i Hercegovaca

Igor Paixao je otvorio seriju golom u 34. minuti, da bi minut kasnije Yankuba Minteh pogodio za 2:0.

Treći gol bio je djelo Davida Hancka u nadoknadi prvog dijela.

Nije Feyenoord stao ni u nastavku već je potpuno ponizio velikog rivala koji nije znao šta ga je snašlo.

Minteh je u 56. minuti zabio po drugi put danas za 4:0, Quinten Timber šest minuta kasnije pogodio je za 5:0, dok je Paixao u 66. minuti također postigao svoj drugi gol za konačnih 6:0.

Tahirović je u učestvovao u ovoj blamaži, odigravši cijeli meč.

Ajax je nakon ovog poraza šesti na tabeli s 45 bodova, dok je Feyenoord drugi s 69.