Brazilu pripao Kup Konfederacija (VIDEO)

Nogometaši Brazila pobjednici su Kupa Konfederacija u Južnoafričkoj Republici.

Brazilci su u finalu u Johannesburgu pobijedili nogometaše SAD-a sa 3:2 (0:2).

Amerikanci su u prvom poluvremenu imali sve u svojim rukama. Prvo je Dempsey u 10. minuti doveo SAD u vodstvo da bi Donovan u 27. povisio na 2:0.

Brazilci su već u prvoj minuti nastavka smanjili a strijelac je bio Fabiano. Isti igrač u 74. minuti poravnava na 2:2, a konačan rezultat postavio je Lucio u 84. minuti.

Španci treći

Nogometaši Španije osvojili su treće mjesto na Kupu Konfederacija nakon što su u "malom finalu" u Rustenburgu poslije produžetaka savladali domaću selekciju Južne Afrike sa 3:2 (2:2).

Pogotke za Furiju postigli su Daniel Guiza (88, 89) i dok je oba pogotka za "Bafana Bafanu" postigao Katlego Mphela (73, 90+3).

U produžecima pobjednički gol za Špance postigao je Xabi Alonso u 107. minuti iz slobodnog udarca.

U finalnom susretu večeras od 20.30 časova na stadionu "Elis Park" u Johannesburgu sastaju se reprezentacije Brazila i SAD.