Bravo, Zmaju: Amar Dedić asistirao za pobjedu Salzburga

0

Salzburg našeg Amara Dedića (21) je u utakmici 22. kola austrijske Bundeslige slavio na gostovanju kod LASK-a rezultatom 0:1.

Upravo je bh. reprezentativac bio jedan od junaka svog tima, asistiravši za pobjednički gol već u 1. minuti.

Igrala se 25 sekunda kada je Dedić ubacio s desne strane, a Fernando zatresao mrežu, ispostavit će se za trijumf Salzburga.

Putinov novi naum: Ako mu ovo uspije, bit će to kraj Ukrajine kakvu poznajemo

Bila je to četvrta asistencija Dedića ove sezone u svim takmičenjima. Bh. reprezentativac je zabio i pet pogodaka.

Večeras je igrao do 73. minute za Salzburg te nosio kapitensku traku, a od Sofascore je za svoj nastup dobio ocjenu 7.1.

Salzburg je lider u Austriji s 50 bodova, što je pet više u odnosu na drugoplasirani Sturm uz utakmicu više.