Bravo, Rođeni! Velež golom minutu prije kraja remizirao sa Hajdukom u Splitu

4

U sklopu priprema za nastavak sezone prijateljsku utakmicu su odigrali ekipe Hajduka i Veleža, a na kraju su se oba tima morala zadovoljiti remijem - 1:1.

Susret je odigran na stadionu Poljud pred nekoliko hiljada gledalaca koji su došli da isprate dvoboj dva velika rivala iz doba bivše države.

Domaći su bolje otvorili susret i u nekoliko navrata su opasno zaprijetili.

U Sudu BiH ročište još traje: ‘Osnivali kompanije, udruženja, finansirali političke kampanje'

U 37. minuti Hajduk propušta veliku šansu. Livaja proigrava Mlakara koji izlazi sam pred Bogdanovića, ali golman Rođenih sjajno brani njegov udarac tako da se na odmor otišlo početnim rezultatom.

U nastavku u 52. minuti čuvar mreže Mostaraca ponovo sjajno brani da bi sedam minuta kasnije ipak kapitulirao. Prelijepu akciju Splićana golom kruniše Livaja.

Nakon tog gola tempo igre je opao, a kada se mislio da će meč završiti pobjedom domaćih Pršeš postiže lijep gol za Rođene u 89. minuti za konačnih 1:1.