Boxing Day: Remi Watforda i Crystal Palacea

EPA / Golamn Crystal Palacea
Prvu utakmicu današnjeg programa 18. kola engleskog Premiershipa odigrali su Watford i Crystal Palace.

Zanimljivo je da je trener domaće ekipe morao napraviti dvije izmjene u prvih 15 minuta. U četvrtoj minuti je zbog povrede izašao Janmaat, a u 14. Behrami, dok su priliku dobili Zuniga i Deeney, piše Sport1.

S druge strane, Crystal Palace odigrao je odlično prvo poluvrijeme pod vodstvom novog menadžera Sama Allardycea. Cabaye je pogodio u 26. minuti za vodstvo gostiju iz Londona, a priliku da poveća vodstvo imao je Benteke u 37. minuti, no nije realizirao jedanaesterac.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta slabiju igru, a u prvih 25 minuta nije zabilježen niti jedan šut u okvir gola na obje strane. U 71. minuti Deeney poravnava rezulat s bijele tačke. Domaći su nakon gola zaigrali bolje, no promjena nije bilo i konačan rezultat je glasio 1:1.