Borussia nanijela Bayernu prvi poraz u sezoni

Fena
EPA / Slavlje igrača Borussije
U najvećem njemačkom derbiju, sudaru Borussije Dortmund i minhenskog Bayerna, minimalnu pobjedu 1:0 slavili su domaći fudbaleri.

Borussia je do vodstva došla već u 11. minuti preko Pierra-Emericka Aubameyanga, nakon čega je inicijativu prepustila Bayernu.

Branitelji naslova imali su premoć na terenu, no njihovi napadi uglavnom su bili bezopasni. Najbliži pogotku Bayern je bio u 61. minuti kada je Xabi Alonso pogodio gredu.

Prvi prvenstveni poraz Bayernu u sezoni najviše odgovara novacima u ligi, momčadi RB Leipziga, koja je zadržala vodeće mjesto na ljestvici s 27 bodova. Na drugom mjestu je Bayern s 24 boda, a slijede Borussia Dortmund, Koeln i Hertha sa po 21 bodom.

Ranije u subotu Koeln je u Moenchengladbachu porazio domaću Borussiju 1:0, dok je Hertha na gostovanju kod Augsburga odigrala bez golova 0:0.

DT-BY_1-0 by mediabh