Bordo dame na korak do plasmana u LP: Izabranice Samire Hurem pregazile Moldavke

U drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka fudbalerke SFK Sarajevo upisale su još jednu pobjedu s visokih 5:0, a ovaj put "stradala je ekipe Agariste iz Moldavije.

Nakon 5:0 protiv Vllaznije koja je danas bila bolja od Parnua iz Estonije s 3:1, izabranice Samire Hurem došle su na korak do plasmana u Ligu prvaka.

Naime, u posljednjem kolu ne smiju izgubiti od Parnua, a čak i u tom slučaju imaju šansu da prođu dalje, ukoliko pobjedu upiše ekipa Vllaznije. U tom slučaju sve ekipe (SFK, Vllaznia, Parnu) bi imale po šest bodova, zatvorio bi se krug a teško da Bordo dame mogu imati lošiju gol-razliku.

Danas su sve riješile još u prvom poluvremenu kada su postigle četiri gola, a jedan su dodale nakon dvije minute igre u nastavku. Pogađale su Medić dva puta, Đoković dva puta i Bojat jednom.

Naredna utakmica igra se 13. augusta, a protvinik je već pomenuti Parnu.