Borac na vrhu, Veležu bod s Koševa

U jednoj od najzanimljivijih utakmica ovoga kola Sarajevo i Velež su odigrali utakmicu bez pobjednika. Bilo je 1:1.

Mostarci u vodstvo dolaze već na samom početku preko Džafića. S vodstvom Veleža se otišlo na odmor, a u nastavku je uslijedila opsada gostujućeg gola, ali sve što su do kraja uspjeli igrači Sarajeva je samo spasiti bod.

Imale su Sarajlije nekoliko prilika za izjednačenje, a onu najbolju je propustio Maksumić, koji nije uspio realizirati jedanaesterac. Ipak, u 76. minuti, Ihtijarević pogađa mrežu gostiju i postavlja za, ispostavit će se kasnije, konačnih 1:1. Nešto prije kraja utakmice vidjeli smo i dosta nervoze kod igrača oba kluba, što je rezultiralo crvenim kartonima za Džakmića i Osmanagića.

Široki je s minimalnih 1:0 svladao Rudar, a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Wagner u 6. minuti.

Banjalučki Borac je nakon nepotpunog trećeg kola jedina momčad sa sve tri pobjede i zasluženo zauzima prvo mjesto na tablici Premijer lige. U ovome kolu Borac je slavio na gostovanju kod Čelika rezultatom 1:0.