Borac bez problema savladao ekipu sarajevskog Olimpika

0

Fudbaleri Borca su u 25. kolu Premijer lige večeras na svom stadionu sa 3:0 savladali ekipu sarajevskog Olimpika.

Nismo gledali opet pretjerano kvalitetnu fudbalsku predstavu, ali za Borac je najvažnije da je došao do novih bodova u borbi za Europu, piše Scsport.ba.

Treba napomenuti i da je Borac uhvatio dobru formu pošto mu je ovo šesta vezana pobjeda u svim takmičenjima.

Posebno je nesadržajno bilo prvo poluvrijeme u kojem je Borac poveo iz prve prave šanse.

U 25. minuti je Goran Zakarić dobro centrirao iz kornera na drugu stativu, a tamo je usamljen loptu dočekao Đorđe Ćosić i glavom je poslao u gol za 1:0.

Ranije je Almedin Ziljkić u nekoliko navrata prijetio Luki Kačavendi na golu Vukova dalekometnim udarcima, dok je Olimpik prijetio u samo dva navrata.

U 35. minuti je Aladin Šišić šutirao u dobro postavljenog Bojana Pavlovića, a u 44. minuti je izvrsnu šansu imao Semir Bajraktarević, koji je nakon kornera šutirao tik iznad prečke gola Borca.

Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Borca 1:0.

U nastavak Borac ulazi još odlučnije i u želji da što prije stigne do drugog gola i lagodnije situacije.

Borac je u tome i uspio, pošto Dejan Meleg u 49. minuti postiže lijep pogodak za 2:0. Sjajno je primio loptu nakon dodavanja Dine Ćorića, prevario jednog protivničkog igrača i lijevom nogom sa 15 metara odličnim udarcem matirao Kačavendu za 2:0.

Ubrzo su došle nove šanse za Borac. Elvis Mehanović i rezervista Moraitis su izlazili oči u oči s Kačavendom. Golman Olimpika je prvo odbranio šut Mehanovića, dok se Grk spetljao i očajno reagovao.

U 83. minuti je sjajnu šansu imao i mladi David Čavić, ali je još jednom odlično reagovao Kačavenda.

U nadoknadi Dejan Uzelac pogađa nakon ubačaja Melega iz kornera i postavlja konačnih 3:0.

Banjalučani su drugi na tabeli sa 47 bodova, pet manje od Sarajeva, a Olimpik je ostao pretposljednji sa 20 bodova.

Sada Borcu ostaje da čeka kiks Sarajeva, koje sutra gostuje Veležu, te da se uključi u borbu za titulu.