Stara dama razbila Bolognu, Pjanićeva golčina obilježila utakmicu

U 17. kolu italijanske Serie A Bologna je dočekala Staru damu na stadionu Renato Dall'Ara.

U 27. minuti bh. reprezentativac Miralem Pjanić postigao je sjajan gol iz slobodnjaka za vodstvo Juventusa.

U 37. minuti Pjanić je zatim poslao precizan pogodak u centaršut hrvatskom reprezentativcu Mariju Mandžukiću koji loptu šalje u donji desni ugao gola za 2:0.

Drugo poluvrijeme sudija Banti je počeo dijeljenjem žutih kartona.

U 64. minuti Pjanić šalje opasan drugi pas, ali ga presjeca protivnička odbrana. Njegov saigrač Blaise Matuidi je ugledao priliku koju je sjajno iskoristio. Pucao je iz prve s ugla šesnaesterca i pogodio donji lijevi ugao za 3:0.

Mandžukić je zbog povrede zamijenjen u 76. minuti, a i Pjanić je napustio teren u 86. minuti kada je umjesto njega na teren ušao Marchisio.

U četiri minute sudijske nadoknade Higuain je propustio priliku za gol, stoga je utakmica završena sa tri pogotka Juventusa.