Blackburn ostao i bez Danna
Steve Kean, menadžer engleskog prvoligaša Blackburna, proživljava teške dane. Njegov tim uglavnom gubi, navijači sve više insistiraju na njegovom odlasku, a i popis povrijeđenih i bolesnih je sve veći.
Blackburn je u subotu kao domaćin izgubio od West Bromwicha s 2-1. U toj utakmici je srednji branič Scott Dan zabio jedini gol za Roverse, ali je i zadobio povredu prepona, zbog koje će morati mirovati oko šest sedmica.
"Nažalost, Dann se pridružio na popisu onih koji nam nedostaju Gaelu Givetu, Ryanu Nelsenu i Michelu Salgadu. Teško se s time pomiriti", veli menadžer Steve Kean, koji e već duže vrijeme nalazi pod velikim pritiskom navijača i lokalnih medija, zagovornika njegovog odlaska.
"Jučer sam razgovarao s našim vlasnika oko 45 minuta. Bio je to vrlo kvalitetan razgovor. Nije bilo nikakve sugestije nekakvog ultimatuma u smislu rezultata. Razgovarali smo o pojačanjima koje želimo dovesti u januaru, novim igračima koji bi nam donijeli pomak", kaže Kean.
Blackburn je pretposljednji, 19. na ljestvici, a u utorak će na svom stadionu u 17. kolu u derbiju začelja ugostiti Bolton, jedini sastav koji je ispod Blackburna na ljestvici.
"Bit će to pravi pritisak, od prve minute, ali moramo u tome uživati. Sada trebamo pokazati našu hrabrost", bodri sam sebe i momčad Keane.
Iz Blackburna stiže i vijest kako je bivši branič madridskog Reala, trenutno povrijeđeni Michel Salgado, obaviješten kako klub u sljedećoj sezoni neće računati na njegove usluge. Dobio je 36-godišnji veteran zeleno svjetlo za odlazak već u januaru, u slučaju adekvatne ponude za njega.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.