BiH - Turska 1:1 - KRAJ

94' Završena utakmica. Bosna i Hercegovina ostala je u prednosti nad Turskom od četiri boda, te su izabranicima Miroslava Blaževića potrebna tri boda za siguran odlazak u baraž.

93' Posljednjih 60 sekundi Turska imala napad, Salihović otklonio napad

90' Velika podrška našoj reprezentaciji. Četiri minute sudijske nadoknade

87' Nogometaši Turske preuzimaju inicijativu. Prekršaj Spahića na 27 metara. Emre Belozoglu je ubacio, a lopta otišla preko gola

86' Turan Arda pogađa u desnu stativu Nemanje Supića, u nastavku akcije turci su se spetljali, a naša odbrana otklonila napad

82' Turska imala priliku, ali udarac Gongulua završio je pored Supićeve lijeve stative. Supić zaradio žuti karton.

81' Dobra prilika za tursku reprezentaciju, ali naša odbrana otklanja opasnost. U nastavku akcije grub prekršaj s leđa Senturka nad Spahićem, koji je leži pored aut linije. Start je bio za crveni karton, ali je turski reprezentativac prošao samo sa žutim kartonom.

80' minut Džeko sjajno prima loptu na vrhu šesnaestarca, ali njegov udarac završava pored gola. Ostaje 1:1.

79' Umjesto Senijada Ibričića u igru ušao Admir Vladavić, koji će svojom eksplozivnošću pokušati pomoći saigračima da dođu u vodstvo.

75' Odlična prilika za našu reprezentaciju. Dobro se izborio za udarac Muslimović, ali je šutirao direktno u golmana Demirela.

70' Grub prekršaj nad Džekom koji sudija nije sankcionisao niti prekršajem

68' Zlatan Muslimović ušao umjesto Vedada Ibiševića

65' Nekoliko prilika naše reprezentacije, ali rezultat ostaje nepromijenjen

61' Miralem Pjanić ušao umjesto odličnog Samira Muratovića. Pjanić se odmah našao u prilici da zatrese mrežu Turske, ali su gostujući igrači uspjeli izbaciti loptu.

60' Odlična lopta Misimovića za Ibiševića koji je bio sekundu brži od turske odbrane a pomočni sudija podigao zastavu signalizirajući ofsajd. Pjanić se sprema za ulazak u igru.

59' Džeko šutirao, Demirel brani

57' Odlična kontra naših reprezentativaca, Ibričić je prošao po lijevoj strani, a Ibišević nezgodno zahvatio loptu, ali je Demirel krajnjim naporom uspio intervenisati

56' BiH imala kontra napad, Salihoviću prešla preko noge lopta i završila u rukama Volkana Demirela

52' Dva udarca reprezentativaca Turske, oba puta odlično reaguje Supić

46' Počelo drugo poluvrijeme, Turci krenuli agresivno

45' Kraj prvog poluvremena

41' Misimović je dva puta u istom napadu šutirao, prvi put lopta se odbila od jednog
odbrambenog igrača, a u drugom Demirel se namučio da smiri loptu.

36' Džeko išao sam na gol Demirela, ali nije uspio iskontrolisati loptu

34' Misimović imao 100% priliku. Dva bh. reprezentativca iz Wolfsburga išli su sami na golmana Demirela, Misimović se odlučio za dribling, prešao golmana, ali je loptu sa gol linije skinuo jedan odbrambeni turski igrač

31' Altintop dobro šutirao, Supić odlično intervenisao

29' Edin Džeko propustio odličnu priliku nakon ubačaja Vedada Ibiševića

28' Muratović je dobio nezgodan udarac u lice, ali bez povrede

26' Zbog protesta isključen trener reprezentacije Turske Fatih Terim

25' 1:1 Eurogol Salihovića iz slobodnog udarca sa preko 25 metara

22' Pritisak naših igrača... Ibričić imao dobru priliku, ali je šutirao preko gola

20' Salihović je centrirao iz slobodnog udarca sa lijeve strane, prvi korner za BiH

15' Nema konkretnog rješenja na sredini terena, pokušava se dugim loptama uposliti Džeko, ali zasad bez uspjeha

10' Salihović je sa sedamnaest metara šutirao, a slabo zahvaćenu loptu nije stigao pospremiti u mrežu Edin Džeko.

6' Mismović je dobro ubacio sa desne strane, ali Demirel hvata loptu ispred Džeke i Ibiševića.

4' 0:1 Belozoglu strijelac. Turska je počela napad po lijevoj strani, Supić dobro intervenisao, a igra se prenijela na desnu stranu odakle je Senturk šutirao, Nadarević intervenisao a Emre Belozoglu pogodio prazan gol.

2' Salihović uputio dugu loptu za Ibiševića, ali su igrači u crvenim majcama otklonili opasnost

1' Počela utakmica, reprezentacija Turske ima loptu

Minuta šutnje za sedam poginulih vojnika u Turskoj.

Stadion Bilino polje ispunjen je do posljednjeg mjesta.

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Bosna i Hercegovina turska na RadioSarajevo.ba

BIH: Nemanja Supić, Sanel Jahić, Emir Spahić, Samir Muratović, Elvir Rahimić, Admir Vladavić, Edin Džeko, Safet Nadarević, Vedad Ibišević, Sejad Salihović, Senijad Ibričić