Zmajevi nakon penal drame ostali bez Europskog prvenstva

1

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela izboriti finale baraža za plasman na Europsko prvemstvo.

Zmajevi su na stadionu Grbavica, pred 1.800 navijača, nadigrani od Sjevere  Irske nakon penala

Prvo poluvrijeme

Od prvog sudijskog zvižduka smo bili bolji tim. Napadali smo od prve minute i to se isplatilo već na otvaranju utakmice.

Igrala se 13. minuta kada smo poveli sa 1:0.

Sjajno je po desnoj strani prošao Cipetić, pronašao Krunića koji je pogodio mrežu.

Zvijezda Milana je rutinski završio sjajnu akciju našeg tima.

Nakon postignutog gola, bili smo bliži vodstvo od 2:0, nego što su Sjeverni Irci prijetili.

Uglavnom smo igrali na kontru, a Sjeverni Irci su dugo bili u šoku. Vipše od pola sata.

Tek u finišu su priprijetili. To nas je posjetilo na susret u Zenici, kada smo ispustili vodstvo protiv Poljske od 1:0, i dozvolili nemoćnom gostu da se vrati i postigne gol.

Srećom, na poluvrijeme smo otišli sa vodstvo od 1:0.

Drugo poluvrijeme

U drugom dijelu dijelu smo pali. Vidjelo se to na početku.

Niall McGinn je strijelac bio gola za 1:1.

Igrač Aberdeena je iskoristio smušenost naše odbrane, sam izašao pred Šehića i rutinski pogodio.

Nakon gola smo bili bolji. Imali smo tri, četiri više nego dobre prilike.

Pjanić je pogodio prečku u 62. minuti, pa onda još jednom pucao. Kasnije Džeko, ali slabo. Nije nas išlo.

Gosti su tražili svoju priliku.- Mogli su do potpunog preokreta, ali nisu znali. Vipše da nas je mazila sreća, jer su McGinn i ostali bili totalne neznalice.

Do kraja drugog dijela nišpta se nije dogodilo i otišli smo u produžetke.

Produžetak susreta

U prvom produžetku smo imali jednu priliku. Višća je pucao, ali golman Burnleya je odbranio njegov šut.

Gosti su imali jednu preko Dallasa, ali izborio je bio samo korner.

U drugom se ništa nije dogodilo i otišlo se ka penal lutriji.