BiH savladala Luksemburg i osigurala baraž

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u devetom kolu D-grupe kvalifikacija za EP večeras u Zenici savladala je Luksemburg rezultatom 5:0.

Prvi gol je postigao Džeko već u 12. minuti, Misimović je rezultat postavio na 2:0 samo tri minute kasnije, a isti igrač je u 22. minuti iz penala ubacio za 3:0.

Četvrti pogodak je postigao Miralem Pjanić u 36. minuti, a konačan rezultat postavio je Medunjanin u 51. minuti.

Osim postignutih pogodaka Bosna i Hercegovina imala je nekoliko dobrih prilika, ali su neprecizni bili Misimović, Ibišević i rezervista Ibričić.

Susret na stadionu Bilino polje, sve vrijeme praćen jakom kišom, sudio je Velšanin Simon Lee Evans.

Pobjeda nad ekipom Luksemburga donijela je reprezentaciji Bosne i Hercegovine plasman u baraž Evropskog nogometnog prvenstva koje se sljedeće godine igra u Poljskoj i Ukrajini.

Zmajevi imaju priliku osigurati i prvo mjesto u grupi koje direktno vodi na Evropsko prvenstvo, ukoliko u posljednjem kolu 11. oktobra u Parizu savladaju reprezentaciju Francuske.