BiH odigrala neriješeno u Finskoj: Stevanović donio Zmajevima poravnanje

1

Nogometna reprezetacija BiH na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju odigrala je večeras prvi meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv selekcije Finske rezultatom 2:2.

Prvi napad naše reprezentacije bio je u četvrtoj minuti kada je Ćivićev centaršut izblokiran.

Minut kasnije Džeko dobija udarac u lice, ali sudija nije ništa svirao. Igra se nastavila.

Već u sedmoj minuti druga velika šansa za Fince i propuh na desnoj strani naše odbrane, no Šehić spašava te odmah ide prva prijetnja Zmajeva - Stevanović je nakon dobre akcije šutirao, no izblokirana lopta otišla je u ruke golmana Joronena.

Dug napad BiH u kojem su učestvovali gotovo svi igrači, a na kraju je sviran faul u napadu Stevanovića.

Poluvrijeme - bez golova.

Dvije minute drugog poluvremena i nova stopostotna prilika bila je za naš tim. Nakon kornera i velike gužve, Gojak iz peterca šutirao je pored gola.

U 54. minuti dosuđen je penal za Zmajeve. Šutira Pjanić i dovodi naš tim u vodstvo, ali samo četiri minute kasnije dešava se propust u odbrani koji nas je koštao vodstva.

Finci brzo poravnavaju preko Pukkija, a u 77 minuti Finci su poveli... Ponovo je strijelac bio Pukki.

GOOOOOOOOOOOOOOL! Stevanović je poravnao na 2:2. u 84 minuti.