Bh. prvak izborio remi pred revanš u Poljskoj

/ Radiosarajevo.ba
Fudbaleri Zrinjskog u Mostaru odigrali su prvu utakmicu drugog pretkola Lige prvaka, a protivnik je bila poljska Legia iz Varšave.

Susret je završen rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta lošije u odnosu na drugo i  bez pravih prilika.

Na početku drugog poluvremena, u 49. minuti Legija je stigla do vodstva. Moulin sjajno pronalazi Nikolića, a ovaj loptu šalje u suprotne rašlje gola Zrinjskog za 0:1. Radost Poljaka trajale je kratko, jer je već u 57. minuti nakon kornera Matija Katanec visoko skočio i glavom poravnao na 1:1.

Do kraja nije bilo pravih šansi, a igrači Zrinjskog su penal tražili u sudijskoj nadoknadi kada je jedan igrač Legije igrao rukom, ali pištaljka Gomeza je ostala nijema, te je susret završen rezultatom 1:1.

Zrinjski-Legia 1:1

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Gledalaca: 7000. Sudija: C. Gomez (Španija). Strijelci: 0:1 Nikolić 49., 1:1 Katanec 57. Žuti kartoni: Stojkić, Todorović, Bilbija, Katanec, Tomić (Zrinjski);  Jodlowiec, Moulin (Legia).

Zrinjski: Kozić, Peko (od 81. Žeravica), Tomić, Barić, Stojkić (c), Todorović (od 69. Filipović), Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katanec, Bilbija (od 87. Arežina).

Legia: Malarz (od 46. Cierzniak), Jodlowiec, Lewczuk, Guilherme, Duda (od 59. Aleksandrov), Nikolić (od 76. Prijović), Hloušek, Kucharczyk, Rzezniczak, Broz, Moulin.