Bez pobjednika u prvom susretu finala, Radnik izborio 1:1

Nogometaši Slobode i Radnika odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine u Tuzli.

Sloboda je povela u 36. minuti golom Samira Merzića, koji je s ivice šesnaesterca dobro šutirao i savladao golmana Asmira Avdukića.

U 56. minuti Radnik je izjednačio preko Slobodana Jakovljevića koji je iskoristio ubacivanje Hodžića i iz poluvoleja zakucao loptu u mrežu Slobode.

Oba tima susret su završila sa deset igrača, s obzirom na to da je crveni karton u 90. minuti dobio kapiten Slobode Zajko Zeba zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte, dok je minutu kasnije igrač Radnika Dino Beširević dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom.

Uzvratna utakmica na rasporedu je naredne srijede u Bijeljini.

Stadion Tušanj u Tuzli. Gledalaca: 10.000.

Sudija: Admir Šehović (Sarajevo).

Strijelci: 1:0 Merzić 36., 1:1 S. Jakovljević 56.

Žuti kartoni: Merzić, Krpić, Mehidić, Salihović (Sloboda), Beširović, I. Jakovljević (Radnik).

Crveni kartoni: Zeba (Sloboda), Beširović (Radnik).

Sloboda: Pirić, Kostić, Salihović, Efendić, Krpić (od 86. Govedarica), Zeba, Ivetić, Ordagić (od 54. Ahmetović), Stjepanović, Mehidić, Merzić (od 89. Pršeš). Trener: Husref Musemić.

Radnik: Avdukić, Hodžić (od 84. Antić), Beširević, Jakovljević, Memišević, Lazić (od 63. Mašić), Zeljković, Obradović, Maksimović, S. Jakovljević, Šećerović (od 80. Ostojić). Trener: Slavko Petrović.