Benjamin Čolić van terena pola godine: Stradali križni ligamenti
Trenutak kad je povrijeđen mladi fudbaler Željezničara
Benjamin Čolić sinoć je teže povrijeđen već na početku utakmice protiv Viktorije Plzen. Stradalo je koljeno, a prve prognoze o stepenu težine njegove povrede ipak nisu bile tačne.
Bivši mladi reprezentativac naše zemlje morat će na operaciju, a infomaciju je za portal Radiosarajevo.ba potvrdio Raif Zeba, član ljekarskog tima Željezničara.
''Nažalost, popucali su križni ligamenti desnog koljena. Povreda je teška, naš fudbaler morat će na operaciju i očekuje ga šestomjesečna pauza'', kratko nam je kazao Zeba.
Mašindžije s Grbavice proteklih sezona prate veliki problemi s povredama. Benjamin Čolić već je četvrti fudbaler Plavih koji će u relativno kratkom vremenskom periodu morati na operaciju zbog pucanja ligamenata koljena.
Prije njega, slične povrede pretpjeli su Jadranko Bogičević, Sulejman Smajić i Josip Kvesić.
Izostanak Čolića bit će veliki udarac za aktuelnog bh. prvaka, a mjesto uz desnu aut liniju do njegovog povratka zauzet će Mladen Zeljković.
Podsjećamo, Željezničar je sinoć ostao i bez Asima Škaljića koji je slomio ruku i neće igrati u narednih mjesec dana.
Video: Samir Cacan
Tekst: Emir Aletić
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.