Bayern želi Miralema Pjanića?
Ponajbolji bosanskohercegovački fudbaler Miralem Pjanić mogao bi uskoro pojačati minhenski Bayern.
Pjanić je na meti Bayerna iz Minhena. Čelnici aktuelnog svjetskog, evropskog i njemačkog prvaka, na zahtjev trenera Pepa Guardiole, od danas krenut će u borbu za kupovinom igrača sredine terena u timu Rome i fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, pišu italijanski mediji, javlja Anadolu Agency (AA).
Ipak, nije izvjesno da li će Bavarci uspjeti obaviti posao, jer u red za Pjanića već su stali Barcelona, PSG, Tottenham, ali i još neki klubovi iz tzv. „liga petice“. S druge strane, iz Rome su poručili kako Bosanac ima ugovor s njihovim klubom do 2015. godine, te da ga žele zadržati.
Uporedo, njemački mediji pišu da će hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, zbog dolaska Roberta Lewandowskog (Borussia Dortmund) na ljeto u Bayern, po okončanju sezone, ipak, napustiti Alianz Arenu. Navode da je Mandžukićev menadžer otputovao u London, da bi pregovarao s funkcionerima Chelseaja i Arsenala, timova koji su zainteresirani za napadača iz Hrvatske.
Pratite sportsku rubriku portala Radiosarajevo.ba na Facebooku
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.