Bayern brutalno ponizio protivnika: Kane i društvo zabili osam golova

1

Fudbaleri Bayern Munchena su u susretu 25. kola njemačke Bundeslige na Allianz Areni dočekali Mainz i savladali ga s čak 8:1.

Sve je krenulo golom Harryja Kanea iz 13. minute, nakon što ga je proigrao Jamal Musiala.

Sedam minuta kasnije Leon Goretzka je povisio prednost domaćina, da bi gosti u 31. minuti preko Nadiema Amirija smanjili rezultat.

Tragedija u Turskoj, mladi fudbaler poginuo u saobraćajnoj nesreći

Igrala se sedma minuta nadoknade prvog poluvremena kada je Goretzka je uposlio Kanea, koji je svojim drugim golom povisio na 3:1.

U drugom poluvremenu Bavarci su zabili još pet golova. Redom su pogađali Thomas Muller (47'), Musiala (61'), Serge Gnarby (66'), Kane (70') i Goretzka (90+2').

Bayern je ovom pobjedom prišao na minus sedam vodećem Bayer Leverkusenu, koji ima utakmicu manje.