Bayer Leverkusen pregazio Fortunu za finale DFB Kupa: Da li je na pomolu "dupla kruna"?

0

Fudbaleri Bayera iz Leverkusena su sinoć, 3. aprila na 'BayAreni' slavili ubjedljivu pobjedu nad Fortunom Dusseldrof u polufinalu DFB Kupa.

Popularni 'Apotekari', koji ove sezone igraju odlično pod vodstvom Xabija Alonsa i koji imaju ubjedljivu prednost kao prvoplasirana ekipa njemačke Bundeslige, još jednom su potvrdili odličnu fomu.

Večeras su na svojoj 'BayAreni' savladali Fortunu Dusseldorf rezultatom 4:0 u okviru polufinala DFB Kupa, odnosno njemačkog nacionalog kupa.

Vlada FBiH donijela pet važnih odluka o koeficijentima i novčanim naknadama za boračku populaciju

Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu pogocima Frimponga u sedmoj, Adlija u 20. i Wirtza u 35. minuti. Wirtz je dodao još jedan pogodak na svoj konto, iz penala u 60. minuti, čime je potvrdio veliku pobjedu svoje ekipe.

Oni će u finalu koje se igra na 'Olympiastadionu' u Berlinu, 25. maja, odmjeriti snage sa Kaiserslauternom, koji je jučer pobjedom rezultatom 2:0 eliminisao najveće iznenađenje ovosezonskog izdanja DFB Kupa – Saarbrucken.

Xabi Alonso ima samo jedan uslov da potpiše ugovor sa Liverpoolom? Saznajte šta Španac želi

Podsjetimo, Bayer sedam kola prije kraja Bundeslige se nalazi na prvom mjestu sa 73 osvojena boda, 13 više od drugoplasiranog Bayerna i na pragu je da prekine 11-godišnju dominaciju 'Bavaraca' u njemačkom fudbalu, prenosi SCSport.

DFB Kup, polufinale:

Bayer Leverkusen 4:0 Fortuna Dusseldorf (Frimpong 7’, Adli 20, Wirtz 35’, (p) 60’)