Barcelona u finalu; Villa ozlijeđen

Napadač Barcelone, David Villa slomio je nogu u polufinalu svjetskog klupskog prvenstva protiv Al-Sadda, u kojem su Katalonci slavili s 4:0.Villa se povrijedio u 37 minuti okršaja šampiona Evrope i Azije, prenosi Eurosport.

Zbog loma tibije, španski reprezentativac će biti van terena najmanje šest mjeseci, a vjerovatno će propustiti i Euro 2012.

Barcelona će u finalu klupskog SP-a igrati protiv južnoameričkog šampiona Santosa. Pobjeda od 4:0 protiv Al Sadda iz Katara im je omogućila plasman u finale. Strijelac golova za Katalonce u prvom poluvremenu bio je Adriano u 25. i 43. minutu, dok su u nastavku strijelci bili Keita i Maxwell.

Finale Svjetskog klupskog prvenstva na programu je u nedjelju, 17. decembra, u Jokohami. Za treće mjesto će se boriti Kashiva i Al Sadd.