Barcelona porazila Atletico i preuzela vrh tabele

Fena
U prvom od dva nedjeljna derbija 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Vicente Calderonu pobijedila Atletico Madrid 2-1 i barem privremeno preuzela vodstvo na tabeli.

Bila je to očekivano čvrsta utakmica sa čak 43 prekršaja i šest žutih kartona, a sva tri gola pala su u zadnjih 25 minuta utakmice.

Barca je povela u 65. minuti golom Rafinhe koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru. Domaćin je vrlo brzo uzvratio, a izjednačio je Diego Godina nakon Kokeova ubačaja u 70. minuti. Pobjedu gostima donio je sjajni Lionel Messi u 86. minuti.

Ovom pobjedom Barcelona je preuzela vodstvo na tabeli sa 54 boda, dva više od Real Madrida, no 'Kraljevski klub' ima i dvije utakmice manje.

Real večeras gostuje kod Villarreala i pobjedom bi se vratio na vrh ljestvice. Sevilla je treća sa 52 boda, a Atletico Madrid je četvrti sa 45 bodova.